LİDERLİK ZİRVESİ'16

Geçtiğimiz yıl şehir içinden ve şehir dışından yaklaşık 1000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve farklı sektörlerden üst düzey yöneticileri geleceğin lideri üniversite öğrencileriyle buluşturan, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarihinin en kalabalık organizasyonu Liderlik Zirvesi bu yıl da 7 Aralık 2016 tarihinde beş farklı şehirden yaklaşık 1200 kişilik bir öğrenci sirkülasyonu ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Oditoryumu’nda gerçekleşti.

Her biri kendi sektöründe lider 33 şirketin ve bu şirketlerden 9 üst düzey yöneticinin katıldığı ve belediye olarak ses sponsorluğunu üstlenen Avcılar Belediye Başkanı Sn. Handan Toprak Benli’nin açılış konuşmasıyla başlayan organizasyonun ilk oturumunda e-ticaret sektörünün önde gelen şirketi sahibinden.com’un CEO’su Burak Ertaş Türkiye’nin farklı illerinden kendisini dinlemeye gelen üniversite öğrencileri ile buluştu ve şu andaki konumlarını nasıl elde ettiklerini, bunu sürdürebilmek için ne gibi faaliyetlerde bulunduklarını rakiplerine karşı ne gibi önlemler aldıklarını ve şirket kültürlerini anlattı.

Organizasyonun “İş Dünyasının Liderleri” adıyla gerçekleşen ikinci oturumunda Koç Holding’in önemli şirketlerinden olan Koçtaş’ın Genel Müdür Alp Önder Özpamukçu sahne alarak mağaza çalışanı olarak başladığı kariyerinde geldiği noktayı, bu süreçte yaşadığı zorlukları ve edindiği tecrübeleri katılımcılara aktardı.

Günün üçüncü konuğu “Sıfırdan Zirveye” adlı oturumda kurduğu şirketle ve şirketini getirdiği konumla, üretim tesisleriyle ve sektöre getirdiği yeniliklerle adından oldukça söz ettiren Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak başarısının sırlarını, Ar-Ge ve Ür-Ge’ye verdikleri önemi ve bunun sonucunda sıfırdan elde ettikleri liderliği en ince ayrıntıları ile katılımcılarla paylaştı.

Panel şeklinde gerçekleşen Global Marka Yönetimi isimli oturumda L’oreal Aktif Kozmetik Grubu Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen ve Nestle Toz İçecek Grubu Genel Müdürü Yüce Kaner Atalay zirveye farklı bir akış açısı getirerek iş dünyasında kadın yönetici olmanın getirdiği avantajlardan ve dezavantajlardan, şirketlerinin kadın yöneticilere yaklaşımlarından bahsetti.

Zirvenin imza oturumlarından olan “Kendini Yönet Dünya Senin Olsun” oturumunda Live C&A Kurucu CEO’su Sinan Ergin oldukça etkili bir konuşmayla plazalardan, iş dünyasında hiç bahsetmeden liderlik kavramını hayatın her alanına yayarak ilham verici bir konuşma gerçekleştirdi.

Zirvenin kapanış oturumu olan “Girişimcilik-101” oturumunda Onedio.com Kurucu CEO’su Kaan Kayabalı, LinkedIn Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Eski Direktörü Ali Rıza Babaoğlan ve Scorp Kurucu CEO’su Sercan Işık girişimcilik üzerine gerçekleştirdikleri eğlenceli panelde katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak kısa sürede başarı elde etmenin püf noktalarını katılımcılarla paylaştı.

“Her yıl daha iyisi!” mottosuyla yola çıkan Liderlik Zirvesi başarılarına yeni başarılar ekleyerek 2017 yılında da üniversite öğrencilerinin ufkunu genişletmeye devam edecek!

LİDERLİK ZİRVESİ'16 TANITIM VİDEOSU

KONUŞMACILAR

plus

Sinem Sandıkçı Gökçen

L'OREAL

plus

Ali Rıza Babaoğlan

LINKEDIN

plus

Kaan Kayabalı

ONEDİO.COM

plus

Sinan Ergin

LIVE CONSULTING & ACADEMY

plus

Özen Altıparmak

BALPARMAK

plus

Alp Önder Özpamukçu

KOÇTAŞ

plus

Burak Ertaş

SAHİBİNDEN.COM

plus

Yüce Kaner Atalay

NESTLE

plus

Sonat Kaymaz

SCORP

plus

Oğuzhan Canım

Askıda Ne Var

plus

Hakan Baş

plus

C. Müjdat Altay

NETAŞ

plus

Ozanser Uğurlu

plus

Zafer Algöz

KAFA DERGİSİ

SPONSORLAR

unilever
pringles
nestle
loreal
koc
basaksehr
uludag
pg
nudo
lipton
düzey
didi
scorp
penguen
nescafe
koctas
dudo
balparmak
sahibinden
onedio
live
knor
dimes
arbella

Medya Sponsorları

stam
kampus
ekonomikcozum
ekonomist