LİDERLİK ZİRVESİ'15

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Oditoryumu'nda 9 Aralık 2015 tarihinde ilk defa “Leaders are Coming!” mottosuyla günümüz liderlerini, şehir içinden ve şehir dışından gelen geleceğin liderleri ile buluşturan Liderlik Zirvesi 1000 kişilik bir öğrenci sirkülasyonu sağlayarak katılımcılarına harika bir zirve deneyimi yaşattı.

İlk oturumumuz olan “Stratejik Finansal Liderlik” oturumunda, Dünya’nın önde gelen şirketlerinden Microsoft’un Türkiye Finans Direktörü Neslihan Türkkan geleceğin finans liderleri ile buluştu.

Panel olarak gerçekleştirdiğimiz oturumumuz olan ikinci oturumumuzda “Pazarlama Dünyası’nın Liderleri” oturumunda Unilever Pazarlama Direktörü Toloy Tanrıdağı ve Şölen Pazarlama Direktörü Zeki Birsel tecrübelerini, kariyer yolunun henüz başında olan bizlerle paylaştı.

Üçüncü oturumumuz olan “Geleceğin Liderleri Biziz” oturumunda Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Genel Sekreteri ve Ekonomist, kendi deyimiyle “Hikaye Anlatıcı” Burak Ünaldı etkili sunumuyla katılımcılarımızın geleceğine ışık tuttu.

Dördüncü oturumumuz olan “İnovatif Liderlik” oturumunda Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, teknoloji pazarında rakipleriyle nasıl mücadele ettiklerini, fiyatlandırma stratejilerini, bu stratejilerin kendilerini pazarda nasıl lider konuma getirdiğini anlattı.

Panel olarak gerçekleştirdiğimiz bir diğer oturumumuz olan beşinci oturumumuzda kadın erkek eşitliğini destekleyen ve kadınların da en az erkekler kadar iyi işler çıkartabileceğini bilen genç liderler olarak “Geleceğin Kadın Liderleri”ne seslendik. Generali Sigorta’nın CEO’su Mine Ayhan ve kurduğu teknolojik sistemle akıllı tarım kavramını ortaya çıkaran, köyden şehire göçün önüne geçme hedefinde olan TABIT Kurucu Ortağı Tülin Akın yaptıkları etkileyici konuşmayla geleceğin kadın liderlerine seslendi.

Altıncı ve son oturumumuz olan “İş Dünyası’nda Girişimci Liderlik” oturumunda ise Galatasaray A.Ş. Genel Sekreteri, Pozitron Monitise Kurucu’su Fatih İşbecer ile girişimcilik üzerine konuştuk.