Sevinç Satıroğlu

@ MODERATÖR

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Mesleğe erken yaşta başlama arzusu ile üniversite eğitimini medyanın merkezi olan İstanbul’da, Marmara Üniversitesi’nin derslerine katılarak aldı. Lise yıllarında Yeni Yüzyıl Gazetesi’ne gönderdiği yazılarının yayımlanmasıyla basın ile tanıştı.

2006 yılında Kanal 24’te muhabir olarak göreve başladı. Başbakanlık muhabirliğinden, polis- adliye haberlerine, çevre haberlerinden özel haberlere kadar pek çok alanda haber yaptı. 2008 yılında Türkiye’yi gezerek, canlı olarak yayınlanan “Seyir Defteri” isimli haber-gezi programını hazırlayıp, sundu. Yaptığı çevre haberleri ile 3 yıl üst üste INEPO Çevre Olimpiyatları Basın Ödülü’ne layık görüldü. (2008-2009-2010) Ekim 2012’de Kanal 24’ten Haber Türk televizyonuna transfer oldu. Halen Haber Türk televizyonunda göreve devam etmektedir.

Sevinç Satıroğlu, Spikerler Derneği üyesi ve Uluslararası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu (International Federation of Business and Professional Women ; BPW) Boğaziçi Kulübü kurucu üyesidir.