Ceyhun Yılmaz

Oyuncu @ Çakallarla Dans

5 Ekim 1976 İstanbul doğumludur. İlkokula Bahçelievler Kazım Karabekir Okulu’nda başlamıştır. Bu yıllarda düzenlediği tek kişilik oyunları ile kendini kanıtlamıştır. Okulun mezuniyetinde ise ilk kez sahneye çıkmıştır. Lise eğitimini Yeşilköy 50. Yıl Lisesi’nde görmüştür. Buradan mezun olduktan sonra üniversite eğitimi için Açıköğretime kaydolmuştur. Ancak 2. yılında üniversite eğitimini bırakmıştır.

1995 yılında Star TV’nin yapım yardımcılığını yapmıştır. Daha sonra TGRT muhabirliği, Star TV spor yapımcılığı yapmıştır. 1999’da Best FM’de yayın yapmaya başlamıştır. 2001 yılında kendi adının bulunduğu bir programı 19 bölüm boyunca sunmuştur. 2002 yılında ilk şiir kitabını çıkardı. Ardından aynı yıl okulunu ve programlarını bırakarak askerliğini yapmak için Van’da bulundu. 4 aylık acemi birliği eğitiminin ardından Türkiye’nin tüm illerini dolaşmış ve toplamda 107 gösteri düzenlemiştir.

2013 askerliğini bitirip radyoya tekrar dönüş yaptıktan sonra ikinci şiir kitabı olan ‘Kasım’ın Bıçak Yarası’nı yazmıştır. 2004 yılında TRT ile anlaştı ve ‘Şov Rüzgârı’ adlı programı 14 bölüm boyunca sundu. Sanatçı sunuculuk hayatı boyunca toplamda 40 programın sunuculuğunu yapmıştır. En iyi çıkışını 2003 yılında Show TV’de yayınlanan ‘Hayat Bilgisi’ dizisinde canlandırdığı Ruhi karakteriyle yapmıştır.