Cansen Başaran Symes

Yönetim Kurulu Başkanı @ ALLİANZ

1958 yılında Trabzon’da doğmuştur. Trabzon’da başladığı ilkokulu, Ankara’da tamamladı. Kadıköy Kız Lisesinden mezun olduktan sonra 1976 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1980 yılında mezun oldu.

1981 yılında, danışmanlık ve denetim şirketi Pricewaterhouse’un (PW) Türkiye’de faaliyetlerine başlamasıyla birlikte kuruluş aşamasında şirkete katıldı. 1983 yılında PwC Kopenhag, 1989 yılında Londra ve 1 Temmuz 1998 tarihinde istanbul ofislerinde 2013 yılının Nisan ayına kadar çeşitli kademelerde görev üstlendi. 1998-2005 yılları arasında PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 1 Temmuz 2005 tarihinden Ekim 2008’e kadar PricewaterhouseCoopers Avrupa Bölgesi (Eurofirm) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. PWC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PWC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PWC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Cansen Başaran Symes, PWC’deki kariyerinin büyük büyük kısmında da yönetim kurulu masasındaki tek ya da iki kadından biri oldu. PWC Türkiye’nin büyümesinde önemli rol oynayan Cansen Başaran Symes, Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

Cansen Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow”(Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı.Aynı yıl Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye’nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

Cansen Başaran-Symes TÜSİAD ve Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesiydi.